Informace o škole

Novinky

 • Být, či nebýt v Londýně?

  Blížil se pátek 27. března 2015 a naše škola se připravovala k odjezdu do Anglie. Na zájezd se přihlásilo cca 45 žáků od prvního až do třetího ročníku a s nimi tři vysmátí kantoři (Jituš Skopy, Přemy Kuzmy, Veruš Mrkvuš). Mělo se odjíždět ve 12 hodin, někteří žáci si vzpomněli, že zapomněli vykonat svou potřebu před odjezdem, takže se vyjelo ve 12.30. Na dlouhou cestu nám přálo krásné zatažené počasí s občasným deštěm. Jakmile jsme projeli české silnice, hory doly, den a noc, dorazili jsme nad ránem do Francie, kde nás čekal trajekt. Cestou jsme nezapomněli nabrat „Paní průvodkyni“ Radku Uřídilovou Michálkovou.
  První den dopoledne v Anglii nás čekala procházka parkem Old Royal Observatory, prohlídka v Greenwichi, v National Maritime Museum a odpoledne projížďka na lodi k Parlamentu. Potom jsme prošli pěší trasou Houses of Parliament, Big Ben, Downing Street, Trafalgar Square a Covent Garden. Bylo to opravdu úžasné, ne jen ta krásná Anglie s tolika památkami, ale i zmrzlé obličeje žáků a učitelů.
  Večer si nás braly rodiny do svých domků. Zjistili jsme, že Angličané jsou totální bordeláři, ale zase pohodoví lidé.
  Další den jsme byli na prohlídce Hampstead Heath, Kenwood House. Odpoledne jsme přijeli do Londýna k British Library, kde jsme si mohli projít úžasné originální knihy přímo od spisovatelů. Dále jsme přejeli do části Kensington a zde byla prohlídka dle výběru, mohli jsme zde vidět nepřetržitý vědecký a technický pokrok, sbírku koster dinosaurů aj. Od rodin jsme dostávali obědy ve formě balíčků, no nebylo to špatné, ale některým to nestačilo, tak se občas objevila taková nálada, že bylo aj do křiku. Ale jelikož jsme byli dobrá partie, tak se to tolik nezvrtlo a nepokazilo. Vždycky jsme našli řešení! Někteří použili své vlastní potravinové zdroje a rozdělili se i s ostat­ními.
  V pondělí jsme navštívili Oxford, viděli jsme mnoho škol, ale žádná neměla na tu naši! Odpoledne nás čekal Stratford-Upon-Avon, kde byla uskutečněna návštěva rodného domu Williama Shakespeara. Zdravili nás tam i česky. Dům na tu dobu vypadal dobře, ale v současnosti mně připomínal stodolu u mé babičky v Doubravách. Jinak opět nezklamala zahrada s už rozkvetlými květinami a mohli jsme také vidět krátké vystoupení Julie (Mrkvy) a Romea (Kuzmy), udělali dobrou show.
  Windsor se uskutečnil v úterý, opravdu povedené počasí nás doprovázelo celý den, pak Kaple sv. Jiří a poté v Londýně nádherná návštěva Madam Tussaud’s, kde byly voskové figuríny. Každý se nezapomněl vyfotit minimálně s jednou figurínou, protože vypadaly fakt úžasně! Skoro jako živé. Dále úžasný maraton v Hyde PARKU, který oslnil celou skupinu zájezdu. Byli z něj „všeci“ unešení! Navečer jsme nezapomněli známý obchod Primark, kde se rozběhly holky na velkolepé nákupy a kluci je samozřejmě coby správní gentlemani následovali.
  Poslední den v Anglii jsme strávili v Londýně, konkrétně v Toweru of London, kde byla prohlídka hradu a královské klenotnice. Všichni měli hlad, tak se šli nadlábnout tradičním jídlem Fish and Chips. Pak jsme měli možnost jít buď na Belfast, či do divadla Globe.
  Paní průvodkyni musela velmi bolet ruka z toho, jak furt držela vystrčený červený deštník nad hlavou, někdy u toho dokonce i usínala.
  Navečer jsme měli příležitost jít na London Eye. V noci jsme se vydali opět na dlouho cestu domů. Byl to výborný zájezd, s dobrou atmosférou, s dobrými lidmi a skvělým humorem. Nemělo to chybu. Velkoměsto poznalo středoškoláky z Česka. Velké DÍK pro organizátory!
  Za všechny Jakub Dedík, 2. B

  Veronika Meitnerová

 • Nové osobní ochranné pracovní oděvy pro žáky

  V rámci projektu „Nové přístupy k realizaci praktického vyučování ve Zlínském kraji“ se podařilo pro žáky 3. ročníků oboru vzdělávání Zdravotnický asistent, zapojených do tohoto projektu, pořídit nové, slušivé a moderní osobní ochranné pracovní oděvy (košile, kalhoty a pláště). Po dodání pracovních oděvů zhotovitelem zakázky byly oděvy řádně označeny, roztříděny a uloženy do skladových prostor a následně vydány žákům, kteří je využívají v rámci realizace aktivit Střediska ošetřovatel­ské péče, které v rámci projektu na naší škole vzniklo. 

  Andrea Bílková

 • V Brně sbíraly florbalistky zkušenosti

  V pondělí 30.3. se florbalový výběr studentek naší školy vypravil do Brna, kde je čekal Pohár českého florbalu středních škol, tedy TOP 8 týmů z celého východu naší republiky.

  Již v 6:15 jsme vyrazili a po drobném zaváhání v dopravě po Brně jsme se dostavili na první utkání včas. Čekal nás tým Hradce Králové, kterému jsme dlouho vzdorovali, nakonec jsme však prohráli 1:3. Druhý zápas proti Šumperku jsme odehráli ještě lépe, bohužel se nám však nepodařilo z mnoha šancí vstřelit ani jednu branku a prohráli jsme 0:1. Skvělý výkon v brance podala Eliška Vlková. Proti favoritkám a pozdějším vítězkám z Ostravy nám už nezbyly síly a konečný výsledek 0:8 mluví za vše.

  Všechny holky zaslouží obrovskou pochvalu, ještě na začátku školního roku některé z nich florbal vůbec nehrály. Díky svým ranním tréninkům se však rychle zlepšují a jejich zájem o florbal stále roste. Litovat můžeme také absence Katky Krupíkové a Lídy Vyoralové, které s týmem bohužel odjet nemohly, jelikož jsou momentálně na poznávacím zájezdu v Londýně.

  Sestava: Eliška Vlková, Kristýna Zelinková, Šárka Skovajsová, Alena Elšíková, Eliška Čížová, Simona Mikulcová, Markéta Silná, Kateřina Chrástecká, Jakub Škrabana (kustod a fotograf)

  Matěj Koňařík

 • Spolupráce se seniory pokračuje

  Dne 31. 3. jsme pokračovali ve spolupráci s Klubem seniorů Podhoří Zlín, tentokrát blokem přednášek zaměřených na výživu v seniorském věku. Studentky 1. ročníku oboru Diplomovaná všeobecná sestra si při připravily prezentace s novými trendy ve stravování, posluchači dostali také prostor pro otázky a diskusi. Součástí programu byla také ochutnávka moučníků a pomazánek, které připravily studentky ve spolupráci s vychova­telkami Domova mládeže naší školy. Že byl program pro hosty zajímavý svědčí velký zájem o recepty nabízených výrobků a bohatá neformální diskuse během ochutnávky.

  Miroslava Krasulová

 • Turnaj ve volejbalu domovů mládeže

  Po roce jsme se opět zúčastnili Turnaje domovů mládeže ve volejbalu na DM SPŠ polytechnic­ké. Naši borci se umístili z 8 družstev na skvělém druhém místě. Gratulujeme!

  Petr Kudla

 • Den se seniory - stravování seniorů

  Domov mládeže se aktivně zapojil do akce školy „ Stravování seniorů “, která probíhala v úterý dopoledne 31. 3. 2015 v aule školy a jejíž součástí byla také ochutnávka zdravé kuchyně. Studentky 1. ročníku VOŠ společně s vychova­telkami připravily pomazánky, moučníky i nápoje, kterými se nejen prezentovaly, ale hlavně pokrmy splňovaly požadavky zdravé a vyvážené stravy vhodné nejen pro seniorský věk.

  Petr Kudla

1 63 104 105 106 107 108 109 110 124
RSS

Mise

Věříme v to, že pečovat o druhého znamená přiblížit se k němu a uvidět v něm člověka.

Vize

Naše škola je prostorem ke vzdělávání a výchově cílevědomých a rozvinutých osobností; zdravotnic­kých pracovníků, schopných a ochotných pomáhat.

Široké a otevřené dveře charakteri­zují otevřenost k žákům, studentům, rodičům, odborné i laické veřejnosti všech generací.

Cihlové stěny poukazují k nejlepší tradici zlínského školství, to znamená těsné propojení teorie s praxí – školy s nemocnicí.

Sloupy symbolizují stabilitu, pečlivost, pracovitost a osobní přístup.

Vítám Vás na stránkách Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Zlín. Naše vzdělávací zařízení se řadí k tradičním a významným středním školám regionu.

Velkou devizou školy je, že je zaměřena výhradně na výuku zdravotnic­kých oborů. Pro absolventy základních škol jsou to obory ošetřovatel a zdravotnický asistent, pro absolventy středních škol diplomovaná všeobecná sestra a diplomovaný zdravotnický záchranář. Nezaměřujeme se pouze na samotnou výuku, ale snažíme souběžně pro žáky a studenty vytvářet podmínky pro zájmovou činnost a nabízet jim aktivity přirozeně doplňující a rozvíjející získané vědomosti. Velký důraz klademe na estetičnost prostředí školy a budování zájmu žáků a studentů o jeho udržování a zdokonalo­vání.

Znakem naší školy je profesiona­lita a náročnost pedagogického týmu skloubená s jeho lidským, osobním a empatickým přístupem. Samozřejmostí je při tom vzájemná úcta mezi vyučujícími a žáky. Snažíme se vést žáky a studenty k samostat­nosti, zvyšování své odpovědnosti a k posilování role vlastní aktivity.

Na baťovskou tradici navazujeme důrazem na slovo spolupráce. Základem je rozvoj spolupráce v trojúhel­níku žák, rodič, učitel, stejně jako spolupráce mezi všemi pracovníky školy. Chápeme zároveň školu jako přirozené komunitní centrum a proto je naším záměrem využít materiálního i lidského potenciálu školy ke spolupráci s institucemi a obyvateli Zlína. K tomuto účelu škola vytvořila vlastní instituci – Akademii v Broučkově ulici a postupně se snaží vytvářet nabídku pro obyvatele všech věkových kategorií. Je potěšitelné, že se do těchto aktivit přirozeně zapojují i naši žáci a studenti.

Naše škola nabízí příjemné a bezpečné prostředí, ve kterém se mohou žáci a studenti profesně i osobnostně rozvíjet. Věřím proto, že většina současných žáků a studentů je v naší škole spokojena jak s klimatem, tak i s úrovní vzdělávání a výchovy. Dokladem dobré práce všech pracovníků školy je, že naši absolventi s téměř stoprocentní úspěšností získávají zaměstnání nebo pokračují ve studiu na vyšších nebo vysokých školách.

Pro ty, kteří teprve uvažují o volbě školy, jsme proto výbornou volbou. Přijďte se sami přesvědčit.

Mgr. Hynek Steska, ředitel školy