Dne 25. června 2026 proběhlo
v aule naší školy ukončení denní a kombinované formy studia oboru
Diplomovaná všeobecná sestra. Tento den byl pro absolventy, pro jejich
blízké i pro naše pedagogy dnem nevšedním. Nevšedním ve své slavnostní
atmosféře, která je naplněna pocitem člověka, který dospěl ke svému
cíli. Slavnostního odpoledne se zúčastnili hosté, Ing. Radim Holiš,
hejtmana Zlínského kraje a Mgr. Vendula Pírková, náměstkyně pro
personální řízení KNTB a.s. a členi školské rady SZŠ a
VOŠZ Zlín.
Absolventi nastoupili v doprovodu svých vedoucích učitelek. Obor Diplomovaná všeobecná sestra kombinovaná forma v čele s vedoucí učitelkou studijní skupiny Mgr. Petrou Holubovou a absolventi oboru Diplomovaná všeobecná sestra denní formy studia pod vedením vedoucí učitelky studijní skupiny Mgr. Alice Drobné. Vznešenou atmosféru slavnostního dne umocnilo klavírní vystoupení Sofie Matušů a literární přednes Terezy Kovaříkové.
Během tohoto odpoledne se ze studentů stali absolventi. Absolventi náročného a zodpovědného oboru jako je Diplomovaná všeobecná sestra.
Přejeme studentům, aby se jejich povolání stalo posláním, přejeme dobré zdraví a pevné nervy, přejeme vždy jasnou mysl při rozhodování, přejeme čisté svědomí, aby si mohli vždy říci, že jejich rozhodnutí bylo vždy to správné, přejeme sílu životem projít tak, aby to odpovídalo jejich představám, přejeme šťastný jak profesní, tak i osobní život.
Alice Stašová
Ve čtvrtek 25. 6. 2026 ožilo
naše školní hřiště parádní sportovní atmosférou. Konal se zde
očekávaný volejbalový turnaj, do kterého se zapojilo celkem sedm týmů
z řad žáků a jeden speciální tým složený z našich učitelů. Zápasy
byly plné napětí, obětavých zákroků a nečekaných zvratů. Žáci do hry
dali úplně všechno a s obrovským nasazením změřili své volejbalové
umění mezi sebou, ale i s učitelským sborem. Atmosféra na palubovce
i na lavičkách byla fantastická a všichni zúčastnění předvedli
skvělé sportovní výkony. Po urputných bojích se z celkového vítězství
mohl radovat pouze jeden tým. Zasloužené vítězství vybojovala třída 2.C.
Všem moc děkujeme za parádní sportovní zážitek a vítězům z 2.C
posíláme obrovskou gratulaci! Už teď se těšíme na odvetu
v příštím roce.
Darina Fromelová
Ve čtvrtek 25. 6. 2026 ožilo
naše školní hřiště parádní sportovní atmosférou. Konal se zde
očekávaný volejbalový turnaj, do kterého se zapojilo celkem sedm týmů
z řad žáků a jeden speciální tým složený z našich učitelů. Zápasy
byly plné napětí, obětavých zákroků a nečekaných zvratů. Žáci do hry
dali úplně všechno a s obrovským nasazením změřili své volejbalové
umění mezi sebou, ale i s učitelským sborem. Atmosféra na palubovce
i na lavičkách byla fantastická a všichni zúčastnění předvedli
skvělé sportovní výkony. Po urputných bojích se z celkového vítězství
mohl radovat pouze jeden tým. Zasloužené vítězství vybojovala třída 2.C.
Všem moc děkujeme za parádní sportovní zážitek a vítězům z 2.C
posíláme obrovskou gratulaci! Už teď se těšíme na odvetu
v příštím roce.
Darina Fromelová
Dne 24. 6. 2026 se žáci naší
školy stali na chvíli učiteli. Vyzkoušeli si na vlastní kůži, jaké je to
být tím, kdo předává znalosti a zkušenosti z výuky První pomoci. A kde
se vše uskutečnilo? V Napajedlích na 1.ZŠ. Naši mladí učitelé měli
tři stanoviště. Ukazovali KPR u dospělých a dětí, učili obvazové
technice, stavěli krvácení, fixovali zlomeniny. Všichni prožili bezvadné
dopoledne a odnášeli si zkušenosti z lektorské praxe.
Alice Stašová
Úřední hodiny v době letních prázdnin:
pondělí – pátek
8:00 – 12:00 hodin
Potvrzení o studiu pro školní rok 2026/2027 se vydává od 17. 8., mimo
24. a 25. 8. – v tyto dny bude škola UZAVŘENÁ.
Děkujeme za pochopení.
Světlana Jančaříková
V pátek 26. června bude škola v provozu pouze do 13:00 hodin.
Světlana Jančaříková
Mise
Věříme v to, že pečovat o druhého znamená přiblížit se k němu a uvidět v něm člověka.
Vize
Naše škola je prostorem ke vzdělávání a výchově cílevědomých a rozvinutých osobností; zdravotnických pracovníků, schopných a ochotných pomáhat.
Široké a otevřené dveře charakterizují otevřenost k žákům, studentům, rodičům, odborné i laické veřejnosti všech generací.
Cihlové stěny poukazují k nejlepší tradici zlínského školství, to znamená těsné propojení teorie s praxí – školy s nemocnicí.
Sloupy symbolizují stabilitu, pečlivost, pracovitost a osobní přístup.
Vítám Vás na stránkách Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Zlín. Naše vzdělávací zařízení se řadí k tradičním a významným středním školám regionu.
Velkou devizou školy je, že je zaměřena výhradně na výuku zdravotnických oborů. Pro absolventy základních škol jsou to obory ošetřovatel a zdravotnický asistent, pro absolventy středních škol diplomovaná všeobecná sestra a diplomovaný zdravotnický záchranář. Nezaměřujeme se pouze na samotnou výuku, ale snažíme souběžně pro žáky a studenty vytvářet podmínky pro zájmovou činnost a nabízet jim aktivity přirozeně doplňující a rozvíjející získané vědomosti. Velký důraz klademe na estetičnost prostředí školy a budování zájmu žáků a studentů o jeho udržování a zdokonalování.
Znakem naší školy je profesionalita a náročnost pedagogického týmu skloubená s jeho lidským, osobním a empatickým přístupem. Samozřejmostí je při tom vzájemná úcta mezi vyučujícími a žáky. Snažíme se vést žáky a studenty k samostatnosti, zvyšování své odpovědnosti a k posilování role vlastní aktivity.
Na baťovskou tradici navazujeme důrazem na slovo spolupráce. Základem je rozvoj spolupráce v trojúhelníku žák, rodič, učitel, stejně jako spolupráce mezi všemi pracovníky školy. Chápeme zároveň školu jako přirozené komunitní centrum a proto je naším záměrem využít materiálního i lidského potenciálu školy ke spolupráci s institucemi a obyvateli Zlína. K tomuto účelu škola vytvořila vlastní instituci – Akademii v Broučkově ulici a postupně se snaží vytvářet nabídku pro obyvatele všech věkových kategorií. Je potěšitelné, že se do těchto aktivit přirozeně zapojují i naši žáci a studenti.
Naše škola nabízí příjemné a bezpečné prostředí, ve kterém se mohou žáci a studenti profesně i osobnostně rozvíjet. Věřím proto, že většina současných žáků a studentů je v naší škole spokojena jak s klimatem, tak i s úrovní vzdělávání a výchovy. Dokladem dobré práce všech pracovníků školy je, že naši absolventi s téměř stoprocentní úspěšností získávají zaměstnání nebo pokračují ve studiu na vyšších nebo vysokých školách.
Pro ty, kteří teprve uvažují o volbě školy, jsme proto výbornou volbou. Přijďte se sami přesvědčit.
Mgr. Hynek Steska, ředitel školy