VIRTUÁLNÍ REALITA VE ZDRAVOTNICTVÍ Novinky

Ve čtvrtek 18. 11. 2021 proběhla v aule přednáška REHABILITACE VE VIRTUÁLNÍ REALITĚ. Žáci 2.B se od přenášející, paní Janě Trdé, dozvěděli jak může virtuální realita vyřešit nedostatek fyzioterapeutů, zvýšit motivaci ke cvičení a nahradit některé drahé pomůcky a stroje, pomoci ve vzdělávání budoucích zdravotníků, nácviku zákroků, odstraňování fantomových bolestí a psychoterapii. Již vytvořené programy si mohli žáci s pomocí ovladače a speciálních brýlí sami vyzkoušet. Přejeme pracovnímu týmu mnoho dalších úspěchů a byli bychom rádi, kdyby se podobné produkty začaly brzo zařazovat do výuky i na naší škole. Velmi děkujeme za zprostředkování přednášky Doc. MUDr. Michalu Filipovi, Ph.D.; předsedovi představenstva KNTB, a. s. a Mgr. Janě Trdé Ph.D. za skvělou prezentaci.

Názory žáků

Přednáška o virtuální realitě se mi moc líbila aspoň to nebyla normální přednáška, kde jenom sedíš a posloucháš, mohli jsme si virtuální realitu i zkusit, a to bylo dobré pro ty, kdo si to ještě nikdy nezkusili, ale i zábava pro ty, co to už zkusili. Pro nové doktory je to fajn, aby si nacvičili obtížné operace na neživých modelech. Pro nás jako studenty zdravky by to bylo taky výhodné, kdybychom si na tom mohli, před tím, než půjdeme na praxe, vyzkoušet jednotlivé úkony a byli tak připraveni na živé
Kročilová 2.B

Dnes to bylo fajn. Hrozně se mi líbila myšlenka toho že „hraní her“ může pozitivně ovlivnit zdraví člověka. Doufám, že se to bude skvěle vyvíjet a doufám že to bude v budoucnu pomáhat lidem.
Kolajová, 2.B

Prezentace se mi moc líbila. Zajímavý kontent. Vůbec jsem netušila, že lze např. rehabilitovat přes virtuální realitu. Jen je škoda, že se to bude realizovat do výuk až tak za 2 roky.
Kročilová A., 2.B

Moje pocity a dojmy byly pozitivní a dozvěděla jsem se spoustu nových věcí a zajímavostí. Moc se mi to líbilo.
Dudrová, 2.B

Podle mého názoru dnes byla krásná a zajímavá hodina. Myslím si, že by v tom mohla být nějaká budoucnost.
Kuznetsov, 2­.B

Rehabilitač­ní virtuální realita mě velmi překvapila. Nečekala jsem, že rehabilitovat se dá i jinčí a mnohem zábavnější formou. Jsem neskutečně ráda, že jsem měla v rámci přednášky, kterou nám dělala paní doktorka a pan ředitel KNTB, možnost si vyzkoušet, jak to funguje a co u toho pacient vlastně dělá. Proto bych chtěla poděkovat paním učitelkám, paní doktorce, panu řediteli školy i panu řediteli KNBT, že nám umožnili si něco takového vyzkoušet a dozvědět se o tom více.
Hanáčková Tereza 2.B

Virtuální Rehabilitace mi přišla velmi zajímavá, protože jsem doteď nevěděla, že něco takového vůbec existuje. Velmi zajímavé mi přišlo to, že může chodit i postižený člověk do půl těla a ,, cítí jak hýbe noha ve skutečném životě.” Ale všechny aktivity vypadali super. Nejlepší na to taky bylo, že jsme si některou ,,hru” mohli i zkusit a zjistit, jak fungují. Moc se i to líbilo. Anna Šotová

Dnešek se mi velmi líbil. Bylo to překvapivé, jak může práce s virtuální realitou, kterou lidé většinou berou jako hraní her, oživit rehabilitace či pomáhat při léčbě psychických nemocí. Mohli jsme si vyzkoušet skládání puzzle, kreslení, ale i obyčejnou procházku v parku, která byla oživena zvířaty a sbíráním hub. Byla to opravdu zajímavá zkušenost. Rehabilitace jsou pro mnohé jen nudným cvičením. Je to proto skvělý pokrok, který určitě pomůže lidem pokračovat ve cvičení i doma.
Kateřina Ševčíková

Tento projekt mě velmi zaujal, líbí se mi, že digitalizace vstupuje do zdravotnictví a pomůže zdravotnic­kému personálu zjednodušovat práci a zároveň zefektivňovat léčbu pacientů. doufám že se bude tento projekt dobře vyvíjet a že se s ním v budoucnu setkám v praxi.
Adéla Rapantová

Celá přednáška se mi opravdu líbila. Jsem rád, že se nám naše škola snaží otevřít širší obzory ve zdravotnictví a jeho vzdělávání.
Daniel Vaškových
FOTOGALERIE
Více informací můžete získat na adrese Více na https://vrlife.cz/

Hynek Steska